1. GÖKTÜRK'9
  GÖKTÜRK'9
 2. GÖKTÜRK'9
  GÖKTÜRK'9
 3. GÖKTÜRK'9
  GÖKTÜRK'9
 4. GÖKTÜRK'6
  GÖKTÜRK'6
 5. GÖKTÜRK'6
  GÖKTÜRK'6
 6. GÖKTÜRK'6
  GÖKTÜRK'6
MİMPERA NASIL ÇALIŞIR​?
MİMPERA ismini İstanbul'un mimari kimliği ile bilinen Pera semtinden almıştır. Mimari değerlere ve emeğe önem veren şirket, gelişen teknolojinin yardımı ile farklı bir noktaya odaklanıp sektördeki boşluğu doldurmayı amaçlar. Bu yeni yaklaşım ile mekanını yenilemek isteyen herkes ONLINE E-DEKOR paketlerinden birini seçerek kısa sürede mimari hizmetlerimizden faydalanabilir. Yapılması gereken, yenilenmesini istediğiniz mekanın fotoğraflarını ve ölçülerini sistemimizdeki ankete birlikte bize göndermek.

Amacımız, kullanıcıların mimari fikirlere ulaşımını kolaylaştırmak; onları farklı ürün ve malzeme tedarikçileriyle tanıştırmak, ihtiyacı kadar mimari hizmetten faydanlanmalarını sağlamaktır.


HERKES İÇİN MİMARLIK


MEKANLARINDA YENİLİK İSTEYENLER... İster sadece bir odası, isterse sadece bir duvarı olsun. Kafanız karışık ve ne yapacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Birbirini tekrar eden uygulama örneklerinden sıkılmış, tarzınızı yansıtan farklı bir fikir arayışında olabilir, fakat neyi nerede bulacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Bütçenize uygun hızlı değişiklikler yapabilmeniz için  ONLINE E-DEKOR hizmetlerimizden faydalanabilir ya da daha detaylı mimari hizmet alabilirsiniz.

YATIRIM DEĞERİNİ ARTIRMAK İSTEYENLER... Evinizi satıyor veya kiraya veriyorsunuz, fakat fark yaratıp yatırım değerini artırmak istiyorsanız gayrimenkulünüzün değerini en ekonomik şekilde nasıl geliştirebileceğinizi birlikte çalışalım.

DEKORASYON LİSTESİNE İHTİYAÇ DUYANLAR... Neyi nerede bulacağınızı bilmiyor, buna zaman ayıramıyor veya farklı arayışlarda olabilirsiniz. Hazırlayacağımız, mobilya, aydınlatma, vs şemaları ile size liste oluşturuyor; neyi nerede bulacağınızı sizinle paylaşıyoruz.

VE DAHASI...uygulama dahil butik mimari hizmet almak istiyorsunuz; randevu oluşturalım, çalışmaya başlayalım!Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 2010'da mezun olan Elçin, 2011 Aralık'ta İngiltere'de Reading Üniversitesi'nde İnşaat Proje Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Ardından İstanbul'a dönerek sektörde farklı firmalarda proje ve uygulama deneyimi kazandı.

2016'da kurduğu Mimpera Mimarlık bünyesinde kendi projelerine odaklandı. Butik projelerin dışında, geleneksel mimari hizmet anlayışını teknolojinin hızından faydalanarak bir adım öteye götürmeyi amaçlayan ofis, müşterilerine hızlıca ulaşabileceği pratik mimari hizmet seçeneklerini ONLINE E-DEKOR seçeneği ile sunuyor.ELÇİN YILDIRAN ERTUĞRUL
MSc. Mimar, Girişimci

Sık Sorulan Sorular

İletişim formu doldurmadan önce hakkımızda ve sık sorulan sorular bölümünde, aradığınız sorunun cevabını bulamadığınıza emin olunuz.
 1. Mimpera nedir?
  Mimpera Mimarlık tarafından hazırlanan, gelişen teknolojinin yardımı ile mimarlık sektöründeki boşluğu doldurmayı amaçlayan, bunu yaparken de mimari değerlere ve emeğe önem veren yeni nesil mimarlık platformudur. Bir girişimcilik projesi olan Mimpera olarak anasayfamızda görebileceğiniz ONLINE E-DEKOR hizmet seçenekleriyle müşterilere farklı bir yol sunarak ihtiyaç duyulan konularda mimari destek alınabilmesini sağlar. Bunun dışında, tedarikçilere, tasarımcılara ve mimarlar ile iş birliğine girmek isteyen girişimcilere kendi hizmetlerinin tanıtılması ve birlikte çalışılması fırsatını sunar. #mimperablog ta mimarlık ve tasarım alanında güncel yazılarımızı takip edebilir; #keşfet ile "mimar gibi nasıl gezilir?" ana fikri ile yazdığımız yazıları takip edebilir; zamanla hazırlayacağımız workshoplara katılarak kendi mekanınızı nasıl geliştirebileceğinizi öğrenebilir; yeni hobiler edinebilirsiniz. Üstelik siz kendinizi ve mekanlarınızı geliştirirken çocukların gelişimine de katkıda bulunursunuz, çünkü her bir E-DECOR hizmeti ile 1TL sizin adınıza TOÇEV'e bağışlanır.
 2. Mimpera'nın amacı nedir?
  Mimpera'nın öncelikli amacı, kullanıcıların mimari fikirlere ulaşımını kolaylaştırmak, onları farklı ürün ve malzeme tedarikçileri ile tanıştırmak, ihtiyacı kadar mimari hizmetten faydalanmalarını sağlamaktır. Bunu Elçin şu şekilde anlatıyor: "Mimarlık, pek çok kişi için lüksü ve yüksek bütçeleri çağrıştırmaktadır. Oysa mimarlık herkes için olmalıdır. Bu inançla yola çıkarak, teknolojinin bu kadar ilerlediği ve her işimizi internet üzerinden çözebildiğimiz günümüzde mimarlığın da artık herkese ulaşabilir bir gereksinim olduğuna inandım. Elbette, bu düşünceyi geliştirirken mimari normlara ve tekniklere sadık kalınması gerektiğinin farkındayım, fakat neden mimarlık hep lüks bir restoranda yemek yemek gibidir, neden insanların fast food opsiyonu yoktur diye sorgulamaktan kendimi alıkoyamadım. Bunun üzerine, müşterileri de işin içine katarak bana sağlayacakları doküman ve bilgilerle onlara sağlayabileceğim ONLINE E-DEKOR seçenekleri sunmaya karar verdim."
 3. Mimpera'nın kullanıcıya sağlayacağı avantajlar nelerdir?
  İnsanlar bazen neyi nereden alacağını; bazen boş bir duvarı nasıl dekore edeceğini bilemiyor...bu tarz gereksinimlerde, müşterinin online olarak kolayca ulaşabileceği ve hızlı bir şekilde dönüş alabileceği farklı bir yol olması Mimpera'nın en büyük avantajıdır. Bu sayede, müşteriler hızlı ve kaliteli mimari fikirlere ulaşırken farklı tedarikçilere de ulaşabilecek; piyasada her yerde bulduğu ürünlere hapsolmak zorunda kalmayacak. Çünkü, Mimpera'nın en önemli diğer avantajlarından birisi de kendisi gibi girişimcilerle iş birliği kurarak özgün ürünlerin mekanlarda hayat bulmasını sağlamaktır. Sadece büyük markaları değil, aynı zamanda tasarımcıların, zanaatkarların ve sanatkarların ürünlerine de projelerinde yer vererek ekonomiyi geliştirmeyi, hizmet çeşitliliğini sağlamayı ve mimari hizmet almayı daha keyifli ve pratik hale getirmeyi amaçlayan Mimpera'nın blog sayfalarını takip etmek ise mimari alanda bakış açılarını geliştirmeyi; ileride düzenlenecek workshoplar ise belki de yeni bir hobi kazanmanızı sağlayacak farklı avantajlar sunacak.
 4. Neden Mimpera'yı tercih etmeliyim?
  Günümüzde pek çok insan mekan yenileme işlerinde mimara bütçe ayırmamak için kendi imkanları ile problemlerini gidermeye çalışır, bir kısmı ise ön yargılarından dolayı mimarlarla çalışmaktan kaçar. Kimisi de detaylı bir mimari hizmet almak yerine küçük sorularını gidermek için bir mimara danışmaya ihtiyaç duyar veya zamanı dar olduğu için offline mimarlık ofislerinden kaçar. Günümüzde, mimarlık her insan için bir ilgi odağı olmuş, fakat herkesin ulaşması güç bir çıtaya yükselmiştir. Bu sebeple, profesyonel olmayan kişiler tarafından uygulanan niteliksiz sonuçlar çevremizde çoğalmıştır. Kısacası, şu bir gerçektir ki, nasıl insanlar her gün lüks restoranlarda yemek yiyemeyip ara sıra hızlıca yiyip kalkabilecekleri bir servis ihtiyacı duyuyorsa; mimarlık için de bu şekilde hızlı servislere ihtiyaç vardır. Bu noktada sektördeki boşluğu doldurmayı hedefleyen Mimpera internetin hızından faydalanarak çevrimiçi hizmet almak isteyen herkes için tercih sebebi olacaktır.
 5. Mimpera kimler için uygun?
  Mimpera, 18 yaşından büyük, mekanını yenilemek isteyen tüm kullanıcılar için uygun bir platformdur. Pratik mimari hizmet paketlerimiz vakti dar veya kolaylaştırılmış bir şekilde ihtiyacını gidermek isteyen müşterilerimiz için önerilir. Daha detaylı mimari hizmet almak isteyen müşterilerimiz ise bizimle iletişime geçmelidir.
 1. E-DEKOR ile kastedilen nedir?
  Seçtiğiniz pakete göre sipariş onayının ardından en kısa sürede mailinize gönderilecek olan mimari çalışmalardır. Bu hizmetler, müşterinin tarafımıza sağlayacağı form, fotoğraf ve ölçüler üzerinden hazırlanacaktır ve tamamen online verilecektir. Dolayısıyla, bilgilerin doğru olması çok önemlidir. E-DEKOR paketleri, mobilya danışmanlığı, aydınlatma danışmanlığı, dekorasyon danışmanlığı, renk ve malzeme listesi, alışveriş listesi, plan geliştirme, mimari yerleşim planı, 3D plan ve 3D görsel olmak üzere 9 bölümdür. Birden fazla paket alabilirsiniz. Bunun dışında alacağınız mimari hizmetler daha detaylandırılmış ve kişiye özel çalışılmış proje ve uygulama hizmetleridir. E-dekor müşterisi kesinlikle online iletişimle bağlantı kurmayı kabul eder. Müşteri ayrıca telefon görüşmesi başına 75 TL+ KDV veya talep edilmesi halinde kişi başına yapılan ziyaretler için saat başına 75 TL +KDV ek ücrete tabidir.
 2. E-DEKOR paketlerinin içerikleri nelerdir?
  Mobilya danışmanlığı: Bir oda için geçerli, tercih edeceğiniz bir mobilya çeşidine göre, link+ebatlar+fiyat tarafınıza iletilir. Aydınlatma danışmanlığı: Bir oda için geçerli, tek öneri paftası hazırlanır, link+fiyat tarafınıza iletilir. Dekorasyon danışmanlığı: Bir odanın bir duvarı için tek öneri hazırlanır. Farklı istekler için fiyatlandırma yapılır. Renk ve malzeme listesi& Alışveriş Listesi& Mimari yerleşim planı: Bir oda için tek alternatif hazırlanır. Plan geliştirme: Bir daire için tek alternatif hazırlanır. 3D plan: Bir oda için tek alternatif hazırlanır. Bu hizmeti elinizde planınız çizim formatında yoksa mimari yerleşim planı ile birlikte almanız gerekir. 3D görsel: Bir oda için tek alternatif hazırlanır. Bu hizmeti 3D plan ile birlikte almanız gerekir.
 3. Mimpera'dan hizmet almak güvenli midir?
  Mimpera'dan hizmet almak güvenlidir. Bize sağlayacağınız bilgiler başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Ödeme kanalı olarak ise şu anda sadece HAVALE kabul ettiğimiz için güvenliğinizi tehlikeye sokacak bir durum yoktur.
 4. Nasıl ödeme yapabilirim?
  Ödeme şekli şimdilik sadece HAVALE ile kabul edilmektedir. E-DEKOR paketleri için siparişinizin tamamlanması ile tarafınıza bilgilendirme maili atılır. Ödeme gerçekleştikten sonra projeniz mail olarak tarafınıza iletilir. Diğer mimari hizmetler için ise ödeme şekilleri projeye göre esneklik gösterebileceğinden müşteri ile bir plan hazırlanacaktır.
 5. Hizmet almak için ne yapmalıyım?
  Mimari hizmet almak için, anasayfada yer alan randevu oluştur formunu doldurmanız yeterlidir. E-DEKOR hizmetlerinden faydalanmak için ise anasayfada yer alan anketi doldurup, fotoğraf ve ölçüleri de tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Danışmanınız en kısa sürede sizinle çevrimiçi iletişime geçecektir. Eksik verilen bilgiler varsa sizden talep edilir.
 1. E-DEKOR paket fiyatlarına KDV dahil midir?
  Sitede yer alan hizmetlerin fiyatlarına KDV dahil değildir. Havale yapılacak tutara KDV eklenecek ve dekontunuzu fatura bilgileriniz ile bize göndermeniz gerekecektir.
 2. E-dekor hizmeti alırken gerçekleştirirken nelere dikkat etmeliyim?
  Siparişinizi gerçekleştirirken öncelikle ihtiyacınız olan doğru hizmeti seçmelisiniz. Hangi hizmete ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz anasayfadaki kısa formu doldurarak bizden yardım alabilirsiniz. Bazı durumlarda birden fazla hizmet ihtiyacınız olabilir. Bunun kararını verdikten sonra fotoğraf ve ölçülerin, kroki ve dolduracağınız anket ile birlikte tarafımıza iletilmesi gerekir. Bazen tasarımcımız çalışırken sizinle iletişime geçmesi gerekebilir. Bunun için iletişim bilgilerinizin doğru olması önemlidir.
 3. Aldığım üründe değişiklik yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
  Bu durum, yapmak istediğiniz değişikliğin bize mail olarak gönderildiği tarihte değerlendirilecektir. Çalışmaya başlandıysa değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır. Fakat, çalışma henüz başlamadıysa istediğiniz değişiklik yapılabilir.
 4. E-Dekor hizmet talebimi iptal edebilir miyim?
  Online E-DEKOR paketlerinde zaman çok önemlidir. Dolayısıyla, sipariş alınır alınmaz çalışmaya başlanacaktır; iptal yapılamaz. Anlayışınız için teşekkürler.
 1. Mimpera'da reklam verebilir miyim?
  Tasarımcılar, zanaatkarlar, sanatkarlar, üreticiler ve distribütörler sitemizde reklam verebilir. Detaylı bilgilendirme için iletişime geçebilirsiniz.
 2. Mimpera'da ürünlerimin önerilmesini istiyorum. Ne yapmalıyım?
  Konuyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 3. Mimpera'da ürün satışı yapabilir miyim?
  Ürün satış bölümümüz henüz açılmamıştır, fakat üzerinde çalışmamız devam etmektedir. Detaylı bilgilendirme için iletişime geçebilirsiniz.
 4. #mimperablog nedir?
  mimperablog, mimarlık ve tasarım üzerinde güncel içeriklerin paylaşıldığı bir blog portalıdır. Güncel mimari trendleri, haberleri, uygulamaları, ürün ve fikirleri bulabileceğiniz bu zengin bölümü takip etmenizi tavsiye ederiz.