KULLANICI VE ÜYELİK KOŞULLARI

Ocak 02, 2017

  
Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar ile aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin mimpera (www.mimpera.com) kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen mimpera sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

Bu belgenin amacı doğrultusunda, satış sözleşmesi yapmış olduğu kabul edilen kişiler "Müşteriler" olarak anılacaktır.

Bu hizmetler, "www.mimpera.com" web sitesinde mevcuttur (bundan sonra "Site" olarak anılacaktır). Bu Kullanım ve Üyelik Koşulları, rutin bir satın alma sırasında geçerli sitede müşteriler için hazır bulunacaktır.

Müşteri sitedeki siparişini onaylayarak, söz konusu sipariş için şartların yanı sıra, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının tümünü okuduğunu, anladığını ve çekincesiz kabul ettiğini beyan eder.

Satın alımın yapıldığı tarihte, o sırada sitede yer alan Kullanım ve Üyelik Koşulları uygulanacaktır. Bununla birlikte, bu Kullanım ve Üyelik Koşulları değiştirilebilir.

MADDE 1- GENEL BAKIŞ

www.mimpera.com sitesi, Mimpera Mimarlık tarafından kurulmuştur.

MADDE 2- YASAL DURUM

Müşterilerin bir sözleşme için hukuken uygun olması için en az 18 yaşında olduklarını beyan etmeleri gerekir.

MADDE 3- COĞRAFİ ALAN

Mimari uygulama hizmetleri Türkiye'de kullanılabilir; fakat proje hizmetleri Türkiye dışındaki müşterilerimize de verilmektedir.

MADDE 4- HİZMETE ERİŞİM

www.mimpera.com sitesi normal koşullarda, istemli veya istemsiz kesintiler özellikle bakım çalışmaları ve önemli olaylar dışında yıl boyunca, yedi gün, günde 24 saat erişime açıktır. E-dekor, yalnızca ÇEVRİMİÇİ bir mimari danışma hizmetidir. E-dekor hizmetleri mekanınızın görünümünü iyileştirmek için öneri olarak düşünülür; inşaat amaçları için değildir. E-dekor hizmetin Müşteri ye iletilmesi mail aracılığyla ve ödeme dekontunun Site mailine geçmesi ile gerçekleşir. Mimpera Mimarlık, siteye erişimin kesilmesinden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 5- HİZMET TESLİMAT SERVİSİ SÖZLEŞME KOŞULLARI

Mimpera Mimarlık tarafından sunulan E-dekor hizmeti sözleşmesi Site üzerinden yapılır.
E-dekor hizmeti sözleşmesi paketlerinden birini satın alarak, Müşteri bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul eder ve bunları okuduğunu ve anladığını onaylar ve çekincesizce tam bilgisi olduğunu kabul eder.
E-dekor hizmeti satın alan müşterilerin, kendi kişisel bilgilerini içeren bir form doldurması gerekmektedir. Site’ye sağlanan bilgiler doğru olmalıdır. Satın alırken müşteri, girdiği bilgilerin doğruluğunu ve gerçekliğini garanti eder. Yanlış bilgilendirme durumunda, Site sorumlu tutulamaz.
Müşteriler, sadece Site ödemeyi tam olarak aldığı zaman hizmete sahip olacaktır.

MADDE 6 – PERAKENDE SATIŞ ŞARTLARI

Mimpera Mimarlık ayrıca Sitesi üzerinden dekorasyon ve tasarım ürünlerin satışını yapabilir.
Mimpera Mimarlık, danışmanlık kapsamında önerdiği veya Site üzerinden satışını yaptığı ürünlerin garantilerinden sorumlu değildir.

MADDE 7- BÜLTEN ABONELİĞİ

E-dekor hizmetlerinden birini alırken, ya da Siteden bir form doldurulduğunda, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul ederek, Müşteri, Mimpera Mimarlık’a üyelik sırasında Müşteri tarafından sağlanan e-posta adresine e-posta gönderme yetkisi verir. Bülten aboneliği talebiniz doğrultusunda iptal edilebilir.

MADDE 8- MÜŞTERİ HESABI DEAKTİVASYONU

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının bağlayıcılığından doğan uygunsuzluk, verilen bir siparişin ödenmemesi, sipariş oluşturmak için kasten yanlış bilgi verme ya da Mimpera Mimarlık’ın çıkarlarına zarar verecek aktiviteler yapılması durumunda, Mimpera Mimarlık Siteden sunulan hizmetlere erişimi askıya alma ya da eylemlerin ciddiyetine bağlı olarak herhangi bir tazminat olmaksızın Müşterinin sözleşmesini feshetme hakkını saklı tutar. Şirket ayrıca bu tür eylemler için siparişi iptal edilmiş ve Siteden men edilmiş olan bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar.

MADDE 9- ÜCRETLER VE ÖDEME

9.1. E-DEKOR HİZMET PAKETLERİ İÇİN GENEL ÖDEME KOŞULLARI

Hizmetler için ödemeler HAVALE ile yapılacaktır. 
Havale bilgileri başvurunuzla birlikte müşterinin mail adresine gönderilecektir.
Mimpera Mimarlık kullanılan ödeme yönteminin herhangi hileli bir kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.
Ödeme dekontunuzu mail adresimize göndermenizin ardından satın aldığınız proje hizmeti tarafınıza mail ortamında gönderilecektir.
Hizmete ilişkin faturanız ise kargo ile tarafınıza ulaştırılacaktır.
E-dekor müşterisi kesinlikle çevrimiçi iletişimle bağlantı kurmayı kabul eder. Müşteri ayrıca telefon görüşmesi başına 75 TL+ KDV veya talep edilmesi halinde kişi başına yapılan ziyaretler için saat başına 75 TL +KDV ek ücret ödemeyi kabul eder.

9.2. DİĞER MİMARİ HİZMETLER İÇİN ÜCRETLER VE ÖDEME

Diğer mimari hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz ücretler ve ödeme şekilleri projeye özel esneklik göstereceğinden ayrıca planlanacaktır.

MADDE 10- İSPAT YÜKÜ

Müşteri Mimpera Mimarlık tarafından tutulan elektronik alışveriş kayıtların ispat değerinin ve geçerliliğinin farkındadır ve bu yazılı belgelerin ve ıslak imzalı belgeler kadar ispat gücüne sahip olduğunu kabul eder.

MADDE 11- TESLİMAT SÜRESİ

Mimpera Mimarlık, mesleki beceri, özen ve e-dekor projesinin düzenli ilerlemesiyle tutarlı olacak şekilde çevrimiçi hizmetleri hızla yapacaktır.
İş yoğunluğuna göre müşteriden ek süre talep edilebilir.
Diğer mimari hizmetler için teslimat süresi projeye göre değişkenlik gösterecektir.

MADDE 12- DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI

Mimari hizmet paketleriyle ilgili herhangi bir ihtiyaca bağlı değişiklik oluşması durumunda paketin yeniden alınması gerekmektedir.
Mimari hizmet paketinin sağlanamaması farklı bir çeşit tazminata sebep olmaz. Her durumda, Mimpera Mimarlık’ın sorumluluğu hizmetlerin değeriyle sınırlıdır.

MADDE 13- MÜCBİR SEBEP HALİ

Mimpera Mimarlık, mücbir sebep hali nedeniyle doğacak sözleşmenin tamamen veya kısmen ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.
Bir mücbir sebep, makul kontrol dışındaki herhangi bir olay veya durum ile ilgilidir.
Bir mücbir sebep halinde, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmemesinden sorumlu değiliz. Ancak, mücbir sebep olayına rağmen bu dönem boyunca elimizden geleni en iyi şekilde gerçekleştirmek için gereken her gayreti göstereceğiz.

MADDE 14- ÜRÜN DOĞRULAMA

Önerilen ürünlerle ilgili bilgiler, bu ürünlerin üreticileri ve distribütörleri tarafından sağlanmaktadır. Mimpera Mimarlık, bu nedenle, bu bilgilerin paylaşılmasından veya kullanımından doğabilecek herhangi bir sonuç için hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

MADDE 15- FİKRİ MÜLKİYET

Sitenin tüm unsurları, altta yatan teknoloji de dahil olmak üzere, ister, görsel, ses, metin, düzenleri, çizimler, fotoğraflar, belgeler, ya da diğer elementlerin telif hakları, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Sitede bulunan içeriklerin kullanılması veya kısmi çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

MADDE 16- KİŞİSEL BİLGİLERİN GİZLİLİĞİ

Kayıt sırasında doldurulan formda Müşteriden talep edilen bilgiler sipariş işlemi için gereklidir ve bu bilgiler spesifik sipariş çerçevesinde ilgili üretici ve dağıtımcı ortaklara tebliğ edilebilir.
Yürürlükteki kanun uyarınca, Müşteri kendisi hakkında verdiği bilgilere erişim, bu bilgileri değiştirme ve kullanımını kısıtlama haklarına sahiptir. Bilgilerin silinmiş, hatalı, eksik olması veya güncel olmaması durumunda ya da Müşteri ile iletişimin sağlanamadığı durumlarda; Müşterinin kendi hakkındaki herhangi bir bilgiyi değiştirmesi, düzeltmesi, tamamlaması ya da açıklık getirmesi gerekebilir. Bu hakkı kullanmak için, Müşterinin sadece "iletişim" sayfasından bize ulaşması yeterlidir.
Mimpera Mimarlık, Mimpera Mimarlık ve diğer ortak kuruluşların sunduğu servis kalitesini yükseltmek amacıyla aboneler tarafından doldurulan formlardan sağlanan istatistiksel bilgileri kullanma hakkını saklı tutar.

MADDE 17- SORUMLULUK

Müşteri, kendi projesiyle ilgili gereksinimler hakkında tam bilgi vermeyi kabul eder.
Üçüncü bir taraf olarak Mimpera Mimarlık, Mimpera ortağı sitelerin içeriğinden ve aynı zamanda Müşteri ve ortak marka veya Site arasındaki herhangi bir çatışmadan sorumlu tutulamaz.
Mimpera Mimarlık, e-dekor projesiyle bağlantılı inşaat, imalat, teslimat ve kurulum veya güvenlik önlemlerinin araçları, yöntemleri veya prosedürlerinden sorumlu olmayacaktır; Yüklenicinin veya herhangi birinin, taşeronun, tedarikçinin veya e-dekor projesinde çalışmayı yapan diğer kişinin eylem veya ihmalleri; Veya herhangi bir başarısızlıktan dolayı herhangi bir takvim veya tamamlanma tarihlerini karşılamamaları Mimpera Mimarlık'ın sorumluluğunda değildir.
Mimpera Mimarlık, e-dekor projesi önerileri ile bağlantılı olarak yapılan satın alımlar için onarım, değiştirme veya navlun talepleri ayarlamakla sorumlu tutulamaz.
E-dekor anketi doldurulup, "Gönder" düğmesini tıklayarak bu şartlar ve koşulları Müşteri kabul etmiş olur.
Mimpera Mimarlık herhangi bir şekilde www.mimpera.com tarafından sunulan hizmetlerin kullanımından doğabilecek itibar, görüntü veya bilgi kaybı gibi zararlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 18- KORUNMA MADDESİ

Eğer bu Kullanım ve Üyelik Koşulları hükümlerinden biri veya daha fazlası herhangi bir yasa ya da yönetmelik ya da kesinleşmiş mahkeme kararı kapsamında geçersiz ilan edilirse, diğer hükümler güç ve kapsamını koruyacaktır.

MADDE 19- HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİN DEVRİ

Mimpera Mimarlık’ın toptan veya kısmi satılması durumunda, Müşteri ve Mimpera Mimarlık ve / veya halefleri ve hak sahipleri arasındaki sözleşmeler taraflar arasında bağlayıcı kalır. Mimpera Mimarlık tarafından girilen sözleşmeler abone ve / veya Müşteri tarafından Mimpera Mimarlık’a yazılı ihbar vermeden transfer edilemez.
Mimpera Mimarlık sözleşmeleri, hakları ve yükümlülükleri herhangi bir durumda, Müşteri onayı olmadan atanabilecek veya transfer edilebilecektir.

MADDE 20- SİTEDEKİ REKLAMLAR

Mimpera Mimarlık serbestçe Sitesine reklam koyabilir ve Mimpera Mimarlık’ın bu reklamlar, reklam verenler ve reklamların görüntülenmesi konularında tam bir seçim özgürlüğü vardır. Mimpera Mimarlık her durumda reklamın siteden çıkarılmasına karar verebilir.

MADDE 21- KULLANIM VE ÜYELİK KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

Mimpera Mimarlık herhangi bir zamanda bu Kullanım ve Üyelik Koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları müşteri için uygun değilse, müşteri yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları öngörülen şekilde yürürlüğe girmeden önce mail vasıtasıyla aboneliğini sonlandırmalıdır. Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının reddi açık olmalıdır. Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının yürürlüğe girmesinden önce talebin açıkça bildirilmemesi durumunda, müşteri değişiklikleri kabul etmiş kabul edilecektir.

MADDE 22- İHTİLAFLARIN HALLİ

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarından ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Mimpera Mimarlık kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; müşteri itirazını işleminin yapıldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir. İl ve ilçe tüketici hakem heyetinin verdiği kararlar tarafları bağlar.